1.    Rozpoczynamy nowy tydzień. W liturgii wspominamy:
W WTOREK-  św. Urszuli Ledóchowskiej
W CZWARTEK -  Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej
W PIĄTEK -  św. Justyna

2.    Dzisiejsza niedziela to Uroczystość Odpustowa Wspomożycielki Wiernych. Polecajmy Dobremu Bogu za Jej pośrednictwem wszystkie nasze potrzeby i pragnienia, radości i smutki, prosząc o dalszą opiekę i orędownictwo. Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 12:00 przewodniczył będzie ks. Inspektor Jarosław Pizoń, którą poprzedzi koncert w wykonaniu chóru parafialnego Rapsodia.  Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania.

3.    Zapraszamy na nabożeństwa majowe i czerwcowe codziennie o godz. 17:30. Środowa nowenna do Wspomożycielki w czasie nabożeństwa.

4.    Taca inwestycyjna w minioną niedzielę wyniosła 7.010;- złotych (taca + koperty). Składam serdeczne podziękowanie za ofiarność.

5.    Gimnazjalistów z klas trzecich zapraszamy na próby śpiewu i ceremonii przed bierzmowaniem w poniedziałek i wtorek o godz. 19:00 w Sanktuarium.

6.    Twardogórska grupa Anonimowych Alkoholików (AA), zaprasza na Miting otwarty
w środę 30 maja od godz. 18:00 w domu katechetycznym.

7.    W czwartek 31 maja przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, popularnie nazywaną Bożym Ciałem. Msze święte w tym dniu w Sanktuarium o godz. 07:00, 08:30, 10:00 i 18:00. O godz. 10:00 Msza święta po której wyruszymy w procesji Eucharystycznej na ulice naszego miasta. Trasa procesji będzie ulicami: Ogrodową, Wrocławską (w stronę ronda z Ratuszową, Wielkopolską, Długą, Dąbrowskiego przez Rynek i Ratuszową. Ołtarze będą  na ulicy Ogrodowej przy bloku nr 9, przy garażach na wprost Rzemieślnika, na Długiej i na Rynku. Prosimy o przygotowanie ołtarzy i udekorowanie trasy procesji. Zapraszamy do udziału Poczty sztandarowe, Rodzinę Różańcową, Salezjanów Współpracowników, Liturgiczną Służbę, dzieci komunijne i rocznicowe do sypania kwiatów i niesienia poduszek, naszych Strażaków, Straż Maryjną, chór parafialny „Rapsodia”, i wszystkich parafian do wspólnej modlitwy, zaangażowania i świadectwa wiary. Przez całą oktawę będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii w procesji wokół Sanktuarium, która będzie na zakończenie nabożeństwa czerwcowego.
W oktawie będą odprawiane  Msze święte z prośbą o urodzaje na wioskach naszej parafii według następującego porządku: w piątek 1 czerwca o godz. 19:30 – Gola Wielka, Gola Mała, Sądrożyce, Drogoszowice i Sosnówka. W poniedziałek 4 czerwca o godz. 19:30 – Osiedle Twardogóra, Dąbrowa, Olszówka razem z Trzema Chałupami, Chełstówek. We wtorek 5  czerwca godz. 19:30 Leśne Domy  razem z  Brodowcami,  Moszyce i Chełstów. Prosimy o przygotowanie miejsca do odprawiania Mszy świętej i o przyjazd po kapłana około godz. 19:00. Próba dla dzieci, które chcą sypać kwiaty na procesji, będzie we wtorek 29 maja o godz. 16:30 przy Sanktuarium.

8.    W I Piątek w godzinach rannych odwiedzimy chorych. Spowiedź w I Piątek na Mszach Świętych o godz. 8.00, i 18.00. W Chełstowie Msza Święta o godz. 17.00. W I sobotę nabożeństwo wynagradzające NMP o godz. 8.00. W niedzielę o godz. 7.00 zmiana Tajemnic Różańcowych.

9.    Trwa Nadzwyczajny Rok św. Józefa Kaliskiego. Ksiądz biskup zaprasza naszą parafię na konferencję i Mszę świętą  9 czerwca przed cudowny obraz. Zapisy w kancelarii.

10.    W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych zbiórka do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej.

Ks. Krzysztof Bucyk SDB