1.    W nowym tygodniu przypadają następujące wspomnienia w liturgii:

W PONIEDZIAŁEK – św. Teresy od Jezusa
WE WTOREK – św. Jadwigi Śląskiej
W ŚRODĘ – św. Ignacego Antiocheńskiego
W CZWARTEK - święto św. Łukasza Ewangelisty
W SOBOTĘ – św. Jana Kantego

2.    Dzisiejsza niedziela obchodzona jest w Polskim Kościele jako XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Przy wyjściu z kościoła zbiórka dobrowolnych ofiar do puszek, które będą przeznaczone  na stypendia dla zdolnej, lecz ubogiej młodzieży z naszej Parafii i Diecezji.

3.    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom, pedagogom i katechetom, składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych i światła Ducha św. w wychowaniu młodego pokolenia.

4.    Dziś o godz. 16.30 koncert z okazji 40 rocznicy wyboru na stolicę Piotrową  św. Jana Pawła II w wykonaniu chóru parafialnego Rapsodia. Serdecznie zapraszamy.

5.    Zapraszamy dzieci i młodzież na nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku
o godz. 16:30,  a dorosłych codziennie o godz. 17:15. Środowa nowenna jest w czasie nabożeństwa różańcowego.

6.    Przyszła niedziela to Światowy Dzień Misyjny, który rozpocznie tydzień modlitw
za misje i misjonarzy.

7.     We wtorek 16 października Szkła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Twardogórze, obchodzi swoje święto Patrona, dlatego z tej okazji społeczność szkoły będzie uczestniczyła w uroczystej Eucharystii o godz.: 08:00 rano.

8.    Osoby głuchonieme zapraszamy w przyszłą niedzielę, na Mszę św. o godz. 15: 00. Wcześniej okazja do spowiedzi.

9.    W sobotę 20 października biskup kaliski zaprasza wszystkich Nauczycieli na I Diecezjalną Pielgrzymkę do św. Józefa w Kaliszu. Bliższe informacje na plakatach  i  u ks. Proboszcza.

10.    W przyszłą niedzielę taca niedzielna przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

11.    Na stole pod chórem wyłożone są kartki na Wypominki, na których wypisujemy imiona naszych zmarłych, za których będziemy się modlić w miesiącu listopadzie. Wypisane kartki oddajemy w zakrystii lub kancelarii. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji.

12.    Prasa katolicka wyłożona jest na stole pod chórem. Jest nowy numer Opiekuna.
W zakrystii jest do nabycia kalendarz diecezjalny na nowy 2019 rok w cenie 6;- złotych. Jest to cegiełka Seminarium Diecezjalne w Kaliszu.
13.    W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Teresa Szymczak i Rozalia Adamska            Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie…

ks. Krzysztof Bucyk sdb